Raamatupidamisteenus korteriühistule

Korteriühistute raamatupidamisteenuse teostamiseks kasutame internetipõhist arvestusprogrammi Kortokorteriühistu raamatupidamine

See on iseteeninduskeskond, kus elanikud saavad ise sisestada näite, vaadata endale esitatud arveid ja nende tasumisi. Juhatusel on kõik andmed ühe kliki kaugusel: elanike kontaktid, võlglased, majanduskavad, dokumendid jms.

Igakuise raamatupidamisteenuse korral saadetakse raamatupidajale kuludokumendid e-postile või kokkuleppeliselt tuleb raamatupidaja neile ise järgi. Seejärel koostab raamatupidaja nende põhjal ühistu liikmetele arved, mis edastatakse e-posti teel. Soovi korral on ühistu esindajal võimalus arved ka paberile trükkida juhuks, kui mõnel ühistu liikmel puudub e-posti aadress.  Kui ühistu on valinud e-arvete teenuse, edastab raamatupidaja arved panka. Arved valmivad alati tähtaegselt.

Korteriühistu raamatupidamisteenuse hind sõltub korterite arvust ja tellitud lisateenustest.

 Korteriühistu raamatupidamisteenuse hinnakiri

Raamatupidamisteenus
 Korterite arv kuni 14  15- 24  25-49  50-99
 Palgaarvestus  1-2 töötajat 1-2 töötajat  1-2 töötajat 1-2 töötajat
 Maksudeklaratsioonid * * * *
 Arvete koostamine ja esitamine * * * *
 Igakuine aruandlus juhatusele  * * * *
Konsulatatsioon * * * *
 Majandusaasta aruanne 1/12 kuutasust 1/12 kuutasust 1/12 kuutasust 1/12 kuutasust
Kuutasu kokku (km-ga) 30€ 33€-52€  54€-106€ 108€-215€

NB! Hinnad on arvestusega ∼2€ korteri kohta

Alates 100 korteriga ühistust tasu kokkuleppel!

Lisateenused

* pangatehingute teostamine 3€/ kuu
* kontoplaani koostamine 30€
* vanade perioodide korrastamine kokkuleppel
* majandusaasta aruande koostamine alates 60€
* palgaarvestus 2,50€/töötaja

*Lisateenuste hinnad sisaldavad käibemaksu

Korteriühistutele teostame ka revisjoni kontrolli. Mittetulundusühistute seaduse järgi võib korteriühistu üldkoosolek määrata revisjoni või audiitorkontrolli korteriühistu tegevuse üle järelvalve teostamiseks. Üldjuhul valitakse seda kohustust täitma revisjon. Ent on ka olukordi, kus revisjon ei ole järelvalve teostamiseks piisav. Revisjoni oodatud tõhusust piirab olulisel määral ka tõik, et korteriühistu revidendiks või revisjonikomisjoni liikmeks on ühistu enda liikmed, kellel ei ole revisjoni teostamiseks piisavalt kompetentsi. Kõige sobivam on palga kontrolli teostamiseks isik, kes ei ole ühistuga seotud ja on neutraalne andmaks hinnangut korteriühistu tegevuse üle.

Lisainformatsiooni saamiseks palume teil saata hinnapäring SIIT  või ühendust võtta telefoni teel nr +372 50 34 410 või e-posti aadressil info@kermarc.ee.